Breaking News
 |  | 

Uroda

Hybryda na paznokciach – co powinnaś wiedzieć

img-responsive

Lakier hybrydowy zyskuje sobie w ostatnich latach coraz to więcej nowych zwolenników, a głównie zwolenniczek. Bardzo często wykorzystuje się go w salonach, gdzie paznokcie malowane są przez specjalistów, ale także wiele osób maluje paznokcie lakierem hybrydowym w zaciszu własnego domu. Co to w ogóle jest lakier hybrydowy i jak jaki efekt można nim uzyskać?

Co to jest lakier hybrydowy?

Nazwa lakieru hybrydowego sugeruje, iż jest on połączeniem czegoś i rzeczywiście jest to prawda, gdyż ten lakier jest połączeniem zwykłego lakieru do malowania paznokci, jaki zapewne jest nam bardzo dobrze znany oraz lakieru żelowego, który głównie wykorzystywany jest w salonach kosmetycznych. Lakier żelowy ma to do siebie, iż jest on bardzo trwały, jednak sam proces jego nakładania jest dość specyficzny. Lakier hybrydowy natomiast wykorzystuje cechy obu z tych lakierów. Z powodzeniem można go nosić na co dzień przez tak długo, jak tylko uznamy za słuszne, gdyż jest on bardzo trwały. Otóż dobrze nałożony lakier hybrydowy trzyma się na paznokciach tak długo, że zdejmować można go dopiero wtedy, kiedy przeszkadza nam zbyt duży odrost paznokcia lub po prostu chcemy zmienić kolor czy wzór.

W jaki sposób można malować paznokcie hybrydą?

Nakładanie lakieru hybrydowego jest dość proste. Składa się ono z kilku kroków. Najważniejsze jest, by dobrze wygładzić i odtłuścić płytkę paznokcia, zanim zaczniemy nakładać lakier. Samo nakładanie lakierów to proces złożony z trzech produktów: najpierw nakładamy bazę, następnie warstwę lub warstwy lakieru kolorowego i na końcu top. Każdą warstwę należy utwardzić w specjalnej lampie. Na sam koniec pracy wystarczy przetrzeć paznokcie cleanerem, by lakier nie kleił się. Co ciekawe, przy użyciu lakieru hybrydowego można uzyskać bardzo wiele efektów na paznokciach, na przykład lustrzane paznokcie, futerkowe paznokcie, czy też metaliczne. Jest to możliwe z pomocą specjalnie do tego przeznaczonych produktów, zazwyczaj występujących w formie pyłków.

 

hybryda-na-paznokciach-co-powinnas-wiedziec

ABOUT THE AUTHOR