Breaking News
 |  | 

Uroda

Korzystny wpływ witamin na naszą skórę.

img-responsive

Piękna i zdrowa skóra to marzenie każdego z nas. Naturalne piękno jest bardzo pożądane zwłaszcza w obecnych czasach. Nie tylko styl życia jaki prowadzimy ma wpływ na stan i wygląd naszej skóry, ale także poszczególne witaminy.

Jak witaminy wpływają na stan skóry?

Organizm ludzki nie ma zdolności produkowania niezbędnych witamin i minerałów, dlatego należy je dostarczać z pożywieniem czy suplementacją. Zróżnicowana i zbilansowana dieta w szereg witamin ma bardzo korzystny wpływ na stan skóry. Również wiele preparatów kosmetycznych posiada składy wzbogacone o cenne witaminy. Jaki wpływ mają witaminy na stan skóry? Niektóre witaminy taki jak np. A, C,E wyłapuje i neutralizuje wolne rodniki. Są to tzw. antyoksydanty. Wolne rodniki przyśpieszają procesy starzenia się, zaburzają funkcję obronne skóry zwłaszcza przed czynnikami zewnętrznymi oraz przyczyniają się do obumierania włókien kolagenowych (utrata jędrności i sprężystości).

Witamina C

Witamina C ( kwas askorbinowy) to jeden z najważniejszych antyoksydantów. Chroni skórę przed uszkodzeniami wynikającymi z działania wolnych rodników oraz bierze udział w tworzeniu się włókien kolagenowych odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry. Wykazuje także właściwości uszczelniające i zapobiegające pękaniu naczynek krwionośnych.

Witamina A

Witamina A to także jeden a antyoksydantów. Posiada także właściwości fotoprotekcyjne, czyli chroni skórę przed fotostarzeniem. Ponadto bierze udział w procesach złuszczania się naskórka, co gładkość i zdrowy wygląd naszej skóry.

Witamina E

Witamina E posiada właściwości silnie nawilżające nawet te głębsze warstwy naskórka oraz przeciwzapalne. Działa rozjaśniająco na skórę, pomaga zniwelować istniejące przebarwienia oraz zapobiega hiperpigmentacji.

To tylko ułamek tego jak poszczególne witaminy korzystnie wpływają na stan naszej skóry. Dlatego warto zadbać, aby ich nie zabrakło w naszej diecie oraz stosować kosmetyki wzbogacone o nie.

 

korzystny-wplyw-witamin-na-nasza-skore

ABOUT THE AUTHOR