Breaking News
 |  | 

Medycyna i zdrowie

Ciekawe przepisy na babeczki wytrawne

img-responsive

W obecnym czasie bardzo dużo ludzi próbuje swoich sił w cukiernictwie. Niezwykle popularne stały się babeczki w każdej postaci. Czy babeczki kojarzą się tylko z cukiernictwem? Dla wielu osób na pewno tak jest. Jednak warto wspomnieć, iż babeczki można zrobić także z warzyw i innych składników. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić przepis na wytrawne babeczki.

Przepis na pyszne wytrawne babeczki

W Internecie jest bardzo dużo stron o tematyce kulinarnej na których możemy znaleźć mnóstwo fajnych i ciekawych przepisów na takie wytrawne desery. Jednym z takich bardzo interesujących dań jest babeczka z sałatką z kurczakiem. Co jest do niej potrzebne? Przede wszystkim kurczak, rzodkiewka, jabłko, liść sałaty. A jeśli chodzi o spody? Można albo kupić gotowe spody do babeczek lub zrobić je samodzielnie. Jednak na początek dobrze jest kupić gotowe. Gotowe spody kładziemy na blaszkę, wkładamy do nich sałatę i sałatkę z kurczakiem. Na końcu wystarczy przystroić rzodkiewką lub koperkiem i gotowe.
Innym ciekawym przepisem są kolorowe babeczki. Zrobione są głównie z sosu majonezowego połączonego z żelatyną. Jak zrobić taki sos? Wystarczy majonez wymieszać z wodą i sosem do sałatek. Potem wystarczy pokrojoną paprykę włożyć do foremek i zalać je wcześniej przygotowanym sosem. Na koniec trzeba włożyć to wszystko do lodówki na 2 godziny aby wszystko się schłodziło.
Kolejnym ciekawym pomysłem na babeczki wytrawne są babeczki z soczewicą. W tym przypadku bardzo ważnym składnikiem jest oczywiście soczewica.
Czy muffinka może smakować jak pizza? Oczywiście, że tak. Do zrobienia takich babeczek potrzebne nam będą składniki takie jak: suche drożdże, mąka, cukier, sól, ciepła woda. W ten sposób zrobimy ciasto. Gdy już ciasto zostanie wyrobione to trzeba nałożyć je na wcześniej wysmarowane olejem foremki. Gdy to zrobimy to trzeba zająć się oczywiście farszem. I tu dodajemy to co najbardziej lubimy na pizzy. Może to być szynka, papryka, ser mozzarella, kabanosy, ogórek, pomidor. Co tylko chcemy. Później należy to wszystko wymieszać i wyłożyć w foremki z ciastem.

Jak widać jest bardzo dużo ciekawych przepisów na wyżej omawiane danie. Dlatego każdy może wybrać coś dla siebie. Każdy przecież lubi coś innego.

 

ciekawe-przepisy-na-babeczki-wytrawne

ABOUT THE AUTHOR