Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

img-responsive

Podkład to kosmetyk, którego używają kobiety na całym świecie. Idealnie dobrany do typu cery i jej koloru może wyglądać niezwykle zjawiskowo, maskując niedoskonałości, zaczerwienienia. Jest to również produkt, który jest jednym z podstawowych produktów podczas wykonywania makijażu, zarówno tego wykonywanego w domowym zaciszu, jaki tego w pełni profesjonalnego. Odpowiednio dobrany potrafi dodać cerze blasku, ukryć mankamenty, wyrównać koloryt i odmłodzić. Z drugiej jednak strony, podkład niewłaściwie dobrany może stać się prawdziwym przekleństwem. Zbyt jasny lub ciemny może zepsuć cały efekt makijażu. Stoisz przed wyborem właściwego podkładu? Zastanawiasz się, jaki powinien być? Sprawdź nasze porady, by już nigdy nie dopuścić do nałożenia niewłaściwego kosmetyku na twarz.

Podkład idealny – czy istnieje?

Sklepowe półki kuszą, szczególnie jeśli chodzi o różnorodność asortymentu. Wybór jest ogromny, co dodatkowo utrudnia zakup tego idealnego podkładu dla naszej cery. Dzisiejsze podkłady to kosmetyki wielofunkcyjne. Do ich zadań należy nie tylko maskowanie niedoskonałości, ale również działanie, które jest dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry.

W drogeryjnych asortymentach znajdziemy różnego rodzaju produkty – od tych niezwykle uniwersalnych, aż po inteligentne podkłady, które z łatwością dobierzemy do stanu naszej skóry.

Określ odcień swojej skóry

Niezaprzeczalnie, pierwszym krokiem powinno być dokładne stwierdzenie, jaki posiadamy typ skóry. Sprawdźmy, czy nasza cera ma tonację bardziej zimną, czy jednak ciepłą. Najlepiej będzie zrobić to, przykładając do twarzy kartkę papieru w białym kolorze. Wówczas najłatwiej jest ocenić jej koloryt. Jeśli kolor Twojej cery jest zbliżony do kolorów niebieskich czy różowych – odcień Twojej skóry jest chłodny, jeśli jednak skóra będzie złotawa lub żółta – ciepły.

Odpowiedni dobór odcienia

Jeśli podkład jest właściwie dobrany do koloru skóry, powinien wydawać się wręcz niewidoczny na skórze. Jak więc dobrać podkład idealny? Najlepszym sposobem, rekomendowanym przez profesjonalistów jest nałożenie trzech pasków podkładu w różnych odcieniach – od najjaśniejszego po najciemniejszy na niepomalowaną skórę od żuchwy po szyję. Najlepszym wyborem będzie ten podkład, który najmniej różni się od Twojej skóry.

Wybierając podkład pamiętaj, że ważny jest nie tylko odcień, ale również sposób jego działania. Kobiety o cerze suchej powinny wybrać kosmetyk nawilżający, a posiadaczki cery normalnej – postawić na kosmetyk nawilżający i delikatnie rozświetlający.

Wszystkie kosmetyki kolorowe powinny pasować do odcienia naszej skóry. Nie tylko podkład ma znaczenie. Jeśli chodzi o kosmetyki kolorowe, liczą się również paleta bronzerów czy baza pod pomadkę. Tego rodzaju kosmetyki warto dobrać nie tylko do swoich preferencji makijażowych, ale także do typu cery.

I na koniec – pamiętajmy, że makijaż ma upiększać. Jeśli nałożymy zbyt dużą warstwę kosmetyków, uzyskamy efekt odwrotny. Postawmy na naturalność, bo tylko takie podejście do kwestii makijażu może przynieść zadowalające efekty.

 

jak-dobrac-podklad-do-rodzaju-cery

ABOUT THE AUTHOR