Breaking News
 |  | 

Ćwiczenia i siłownia

Aminokwas endogenny – suplement l-arginina: dawkowanie

img-responsive

Chodząc na siłownie i mając na celu przede wszystkim zbudowanie masy mięśniowej nie może w Twojej diecie zabraknąć odżywek i substancji wspomagających trening siłowy. Bardzo popularne są odżywki czy też suplementy diety w formie tabletek zawierające argininę.
Arginina jest to aminokwas endogenny. Jest więc produkowany przez sam organizm, jednak wraz z wiekiem procesy te ulegają osłabieniu.

Aminokwas ten jest niezbędny do budowania mięśni. L-arginina stymuluje powstawanie tlenku azotu, który mając działanie naczyniorozszerzające zapewnia prawidłowy dopływ krwi do tkanek. Poza tym jest składnikiem w procesie wytwarzania tzw. poliamin substratów do budowania komórek mięśniowych.
Arginina dawkowanie: Polecana jest nie tylko osobom bardzo intensywnie ćwiczącym podczas treningów siłowych ale również osobom z niższą aktywnością, np. codzienną, rekreacyjną. Dawka w ciągu doby powinna wynosić 3- 8 gramów.
Arginina suplement oprócz korzystnego wpływu na budowę mięśni wykazuje również korzystny efekt na pracę nerek, przyspiesza gojenie się ran. Stosowana przed snem, poprawia jego jakość oraz niweluje zmęczenie.

aminokwas-endogenny-suplement-l-arginina-dawkowanie

ABOUT THE AUTHOR