Breaking News
 |  | 

Ćwiczenia i siłownia

Suplementy omega-3 – Super Omega 3

img-responsive

Ćwicząc na siłowni, w dążeniu do idealnej smukłej sylwetki często zastanawiamy się w jaki sposób można jeszcze bardziej poprawić swoją wytrzymałość, zbudować mięśnie. Warto wówczas zapoznać się z odżywkami, suplementami diety, które w połączeniu z treningiem siłowym pomogą zbudować masę mięśniową. Jednymi z takich suplementów są najzwyklejsze kwasy omega 3, szeroko nagłaśniane w reklamach telewizyjnych, internetowych.

Suplementy omega3 przyspieszają proces regeneracji mięśni oraz zwiększają odporność organizmu. Intensywne ćwiczenia na siłowni powodują powstawanie stanu zapalnego w mięśniach, przez co osłabia się ich siła, wyżej wspomniane preparaty zmniejszają czas jaki potrzeba mięśniom na odpoczynek. Dzięki dobroczynnemu działaniu na układ krążenia i zwiększanie sprawności pracy serca dochodzi do wzrostu ukrwienia tkanek organizmu i ich lepszego odżywienia, natlenowania.
Super omega 3 korzystnie oddziaływują również na układ nerwowy, zwiększają koncentracje, poziom uwagi. Poprawiają samopoczucie poprzez aktywacje produkcji serotoniny, a więc wykazują efekt przeciwdepresyjny. Ponadto łagodzą objawy alergii i pozytywnie wpływają na stan skóry, paznokci i włosów.

suplementy-omega-3-super-omega-3

ABOUT THE AUTHOR