Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak dbać o dłonie zimą?

img-responsive

Nasze dłonie są wyjątkowo narażone na podrażnienia. Niemal nieustannie mają one kontakt z różnego rodzaju substancjami chemicznymi, a na skórę rąk oddziałują również czynniki atmosferyczne. Jednak piękne, zadbanie dłonie to wizytówka każdego człowieka. Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o nie zimą, kiedy to skóra wyjątkowo narażona jest na pękanie i podrażnienia.

Jak dbać o skórę dłoni zimą?

Zimą nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie mrozu, wiatru i śniegu. Może to powodować liczne podrażnienia, wysuszenia, a nawet nieprzyjemne objawy, takie jak szczypanie, swędzenie i schodzenie naskórka. Wrażliwa skóra rąk narażona jest również na działanie wielu substancji chemicznych, środków czystości, a także na różnego rodzaju urazy mechaniczne. Do podstawowych zasad dbania o skórę dłoni zimą należą:

1. Zawsze używaj rękawiczek ochronnych podczas sprzątania. Zminimalizuje to wpływ szkodliwych i wysuszających substancji na naskórek.
2. Podczas wyjątkowo niskich temperatur nie zapomnij o zakładaniu bawełnianych rękawiczek w czasie pobytu na zewnątrz. Unikaj rękawiczek ze sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza i mogą powodować odparzenia.
3. Regularnie używaj kremów do rąk łagodzących podrażnienia.
4. Do mycia rąk używaj delikatnych mydeł z dużą zawartością nawilżających i natłuszczających substancji.
5. Unikaj agresywnej dezynfekcji dłoni silnymi preparatami na bazie alkoholu chyba, że jest to konieczne dla zachowania zdrowia i higieny. Każdorazowo po dezynfekcji dłoni staraj się używać nawilżających kremów do rąk.

Jak wykonać domowy zabieg pielęgnacyjny dłoni z masażem?

Zimą regularnie – raz w tygodniu – wykonuj pielęgnacyjny zabieg dłoni z delikatnym masażem. Jego pierwszym etapem jest pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Wykorzystać możesz drogeryjny preparat lub domowy peeling na bazie cukru i miodu. Po usunięciu starego naskórka warto dokładnie odżywić skórę wybranym olejkiem. Aby dobrze zmiękczyć naskórek wykonuj delikatny masaż dłoni, dzięki któremu mięśnie i ścięgna odpoczną, a substancje aktywne zawarte w olejkach łatwiej się wchłoną. Na koniec nałóż na dłonie odżywczą maseczkę np. na bazie olejku arganowego lub masła shea, które dodatkowo nawilżą i zabezpieczą skórę.

 

jak-dbac-o-dlonie-zima

ABOUT THE AUTHOR