Breaking News
 |  | 

Medycyna i zdrowie

Kiwi pozytywnie wpływa na zdrowie.

img-responsive

Fakt, który dotyczy kiwi a na pewno zainteresuje wiele przedstawicielek płci pięknej to, że owoc ten opóźnia starzenie się skóry. Wiele kobiet dałoby naprawdę dużo, aby zmarszczki na ich twarzy pojawiły się jak najpóźniej. Oprócz tego antyoksydanty będące składnikiem kiwi pozytywnie wpływają na przedłużenie życia wszystkich komórek w organizmie.

Owoc, który wzmacnia odporność.

Nie tylko cytrusy takie jak cytryna czy pomarańcze zawierają duże ilości witaminy C, która wspomaga wszelkie mechanizmy obronne organizmu. Kiwi również może pochwalić się sporą ilością tego naturalnego składnika w 100g produktu. Oprócz tego jest źródłem potasu, co nie jest obojętne dla osób cierpiących na choroby serca. Ponad to mogą ten owoc spożywać kobiety w ciąży, bo zawiera znaczne ilości kwasu foliowego. Często przyszłe mamy kupują gotowe suplementy w aptece, ale tak naprawdę najważniejsza jest zdrowa dieta, która będzie zawierać wszystkie najpotrzebniejsze składniki pokarmowe. Kiwi wartości zdrowotne są bardzo niedoceniane. Sprzedaż jest o wiele mniejsza niż innych owoców. Chętniej sięgamy na przykład po pomarańcze, albo ananasa, choć cenowo wychodzą bardzo podobnie.

Osoby, które nigdy wcześniej nie jadły kiwi powinny zacząć od spróbowania jednego plasterka.

Taka porada może wydawać się śmieszna, ale jedyną wadą omawianego owocu jest jego tendencja do uczulania a szczególnie dzieci. Jak objawia się reakcja alergiczna? Najczęściej wiąże się wyłącznie z odczuciem szczypania na języku, albo lekkim obrzmieniem warg, ale w najcięższych przypadkach może okazać się, że dojdzie do uogólnionego wstrząsu. Dlatego właśnie lepiej najpierw spróbować mniejszą ilość a dopiero później, jeśli do 30 minut nic się nie wydarzy to można śmiało zrobić sobie na przykład sałatkę owocową z kiwi, albo koktajl.

Kiwi ma specyficzny smak.

Zwykle w sklepach owoc ten jest sprzedawany jeszcze jako niedojrzały, więc ma kwaskowaty posmak, co nie każdemu może się spodobać, ale wystarczy odłożyć go na jeden dzień w ciepłe miejsce, zajdą procesy dojrzewania i kiwi zrobi się o wiele słodsze.

kiwi-pozytywnie-wplywa-na-zdrowie

ABOUT THE AUTHOR