Breaking News
 |  | 

Medycyna i zdrowie

Zioła wciąż zaskakują – jak wpływają na samopoczucie?

img-responsive

,,Cudowny lek’’ – działanie tajemniczych liści na organizm i nie tylko

Tak jak wspomniano wcześniej o roślinie moringa, ma w sobie wiele zalet w kwestiach leczniczych, kulinarnych i kosmetycznych. Jak się okazuje, to nie jest wszystko, ponieważ istnieje również herbata, która w swoim składzie ma liście moringa. Szybko rosnąca roślina o kolorze letniej zieleni wykorzystywana jest do ozdoby i do gospodarki. Większość z Was zapewne zastanawia się liście moringa co to jest? Dowiesz się tego już w poniższym tekście.

Herbata nie musi być taka zwyczajna!

Na świecie są miłośnicy kawy, jak również herbaty. Jeden nie rozumie drugiego i na odwrót, ale jak to się mówi ,,o gustach się nie dyskutuje’’, co jest bardzo trafnym stwierdzeniem. Zarówno kofeina jak i herbata mają różne odsłony, smaki, a ta roślinna nie tylko jest do picia, rozgrzania, ale również do poprawy samopoczucia.

Sposób użycia: Sposób użycia: 1 – 1 ,5 łyżeczki ciętych liści na 1 szklankę wody. Zalać gorącą wodą i parzyć 5 – 10 minut.

Pozytywne działanie na nasz organizm – właściwości powyższego naparu

W dawniejszych czasach, moringa miała za zadanie leczyć astmę, czerwonkę bakteryjną, epilepsje, reumatyzm, zawroty głowy, choroby bakteryjne i pasożytnicze. Jak widać, lista jest naprawdę długa, tym bardziej, że dotyczyła przeszłości. Przekonujące jest to, że działa zapobiegawczo i kojąco na powyższe przypadki, które przecież nie są rzadkie, a to jest dopiero początek. Moringa jest także środkiem wymiotnym, bakteriobójczym, antybiotykiem, który wbrew pozorom nie jest niszczący w porównaniu do tych klasycznych, które leczą, ale niosą za sobą mocne powikłania. Liśćmi Moringi leczy się anemię, gorączkę, katar, infekcje dróg oddechowych. Za działanie zwalczające infekcje odpowiada zawarty w niej związek – salwesterol. W związku z tym, można być naprawdę pozytywnie zaskoczonym, jak taka jedna roślina potrafi wpłynąć na poprawę naszej kondycji, samopoczucia, zdrowia, smaku. A już myśleliśmy, że sposoby naturalne, w tym zioła, to przeszłość! A tu się okazuje, że jest to o wiele zdrowsza i bezpieczniejsza alternatywa od niejednych leków, które bardzo różnie działają na pacjentów. Krótko mówiąc – nie mamy gwarancji poprawy zdrowia. Moringa są bardzo odżywczym dodatkiem do każdego rodzaju potrawy. Zazwyczaj zaleca się 1 łyżeczkę dziennie lub 2–3 razy w tygodniu (dzięki temu poczujesz poprawę nie tylko w kwestii odporności, ale zdrowia, samopoczucia, siły).

 

ziola-wciaz-zaskakuja-jak-wplywaja-na-samopoczucie

ABOUT THE AUTHOR