Breaking News
 |  | 

Medycyna i zdrowie

Pasta do zębów- niezawodny i skuteczny domowy sposób na walkę z trądzikiem: 5 największych mitów na temat trądziku

img-responsive

Pasta stosowana podczas mycia zębów jest doskonałym remedium na dolegliwości skóry twarzy. Jako środek higieniczno- pielęgnacyjny idealnie sprawdza się walce z pryszczami, krostami, czy też wypryskami mogącymi pojawiać się na twarzy, niezależnie naszego od wieku. Poznaj jedną z najprostszych, ale i też najtańszych metod walki z pryszczami.

Dlaczego pasta do zębów jest taka skuteczna?

Obecnie większość produkowanych past do zębów wykazuje m.in. właściwości
bakteriobójcze, przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne (łagodzi stany zapalne). Własną zabójczość biologiczną pasty do zębów zawdzięczają substancjom, które przede wszystkim niszczą bakterie i grzyby atakujące jamy ustną człowieka, są to i związki chemiczne o nazwach tj.: triklosan, chlorek wodoru . Wymienione substancje wykazują wpływ, oddziaływanie: grama- dodatnie oraz grama- ujemny na grzyby z grupy Candidia. Właśnie jej to tak by grupa grzybu najczęściej odpowiada za powstawanie na cerze na twarzy- trądziku przebarwień, krost, czy pryszczy. Toteż dlatego pasta do zębów na trądzik jest wysoce skuteczna w działaniach neutralizacji pryszczy na twarzy oraz pozostałych zmian skóry, czyniących defekt jej naturalnego piękna.

Jak stosować pastę do zębów przeciwko pojawiającym się pryszczom na twarzy?

Pasta do zębów na trądzik jako domowy środek leczniczy można nanosić na powierzchnię twarzy zarówno rano, jak i również wieczorem, a także w ciągu (w środku) dnia. Właściwie wszystko uzależnione tutaj jest od indywidualny i potrzeby naszej skóry i jej właściwości na poddawanie i domowym zabiegom kuracyjnym. [u] W trakcie całego zabiegu najważniejsze jest, żeby pasta do mycia zębów i została naniesiona i rozprowadzona na czystej, umytej skórze oraz niespoconej ani broń Boże, niezabrudzonej cerze. [/u] Oczywiście jest to bardzo istotne i szalenie ważne, aby nie doprowadzać do dalszego rozwoju infekcji i powstawania ewentualnych reakcji alergicznych naszej skóry. [u] Pastę do mycia zębów należy nanieść i rozprowadzić po czystej i suchej skórze, a następnie pozostawić ją, do jej wyschnięcia na co najmniej 30 minut. Po upłynięciu tego czasu -samą pastę można już zacząć delikatnie zmywać/ spłukiwać z twarzy letnią (niegorącą wodą!) albo zimną wodą (całą zawartość pasty zmyć z powierzchni skóry twarzy lub wybranych tylko jej obszarów). [/u] W razie pilnej konieczności -czynność tę należy powtarzać przez kilka dni lub wielokrotnie w ciągu dnia albo [u] w miarę potrzeby i możliwości regeneracyjnych naszej skóry. [/u]
Po kilku razach przeprowadzanego -w ten sposób zabiegu poprzez aplikację pasty na skórę twarzy, stan ogólnie- zdrowotny naszej skóry powinien znacznie ulec poprawie albo zacząć systematycznie się poprawiać.
Jednocześnie przy zauważalnie zmniejszających się lub znikających pryszczy (w czasie zanikającego trądziku).

Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas domowej kuracji – pasta do zębów na trądzik

Pamiętajmy o jeszcze o dwóch najważniejszych rzeczach, a mianowicie:

Pierwsza rzecz: Jeżeli ktoś ma bardzo wrażliwą cerę albo uczulenie na substancje wchodzące w skład pasty do zębów wówczas nie powinien nigdy jej stosować -do usuwania trądziku z własnej twarzy. Ponieważ może to wywołać natychmiastową i gwałtowną reakcję alergiczną naskórka, skóry twarz. Lepiej jest już udać się do apteki w celu zakupu specjalnego środka w płynie lub maści. Preparatu przeznaczonego do niszczenia, usuwania trądziku, pryszczy itp.

Druga rzecz: Jeżeli w trakcie używania pasty do zębów do neutralizacji zmian trądzikowych twarzy nie ma żadnych widocznych efektów, rezultatów poprawy nastąpiło gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowotnego naszej skóry, wtedy należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza pierwszego kontaktu bądź udać się na wizytę do lekarza dermatologa. W takich sytuacjach najczęściej zachodzi podejrzenie, że pojawiające się pryszcze oraz inne zmiany skórne są skutkiem -ubocznym rozwijającej się i trwającej już od pewnego czasu, a nie zdiagnozowanej jeszcze dotąd choroby, toczącej nasz organizm.

Zdrowa skóra to podstawa i grunt znakomitego samopoczucia. Nie wynikającego tylko z powodu -zachowania estetyki w wyglądzie zewnętrznym, ale również z utrzymania należnego jej stanu zdrowotnego, a są to liczące się podstawy zdrowia naszej cery. [u] Ba, przecież to ona jest zawsze pierwszą naturalną -biologiczną barierą ochronną przed bakteriami, patogenami i jednocześnie -wszelkimi innymi ciałami obcymi, próbującymi wniknąć, wtargnąć niczym nieproszeni goście do wnętrza naszego organizmu.

 

5-najwiekszych-mitow-na-temat-tradziku

ABOUT THE AUTHOR