Breaking News
 |  | 

Uroda

Cynk w tabletkach jest skuteczny na trądzik, ale i nie tylko w walce z nim

img-responsive

Współcześni ludzie mają ogromną świadomość, że to, co jedzą i piją -niejednokrotnie wpływa długofalowo na ogólny stan ich zdrowia. Przykładowo rola cynku w naszej codziennej diecie bywa niedoceniona. Jak dowiodły liczne badania kliniczne: pierwiastek ten jest niezbędnym minerałem, który stymuluje do działania układ immunologiczny, gospodarkę hormonalną człowieka, wpływa także na wzrost paznokci i włosów oraz biologiczną zdolność regeneracji skóry, czy też wykazuje korzystne oddziaływanie na intelekt człowieka.

Cynk przeciwko trądzikowi w postaci preparatów, dlaczego warto?

Niemal na każdym kroku, na wszelkie zmiany skórne, w tym głównie trądzik -preferowane do walki z nim jest
cynk w tabletkach na trądzik , lekarze specjaliści oraz dietetycy mają w tej kwestii podobne zdania. Warto go stosować z wielu innych powodów, ponieważ pierwiastek cynku wpływa nie tylko na samą cerę twarzy, ale też uczestniczy on w wielu innych biologicznych funkcjach życiowych ludzkiego ciała, w których jest on wręcz niezbędny, niezastąpiony.

Cynk dla kogo jest on szczególnie wskazany?

Ten drogocenny minerał wskazany jest przede wszystkim u osób mających problemy skórne tj.:

  • przewlekłe: atopowe zapalenie skóry
  • osoby zmagające się z trądzikiem lub łuszczycą skóry (potwierdzono, że jego odpowiedni poziom znacznie hamuje stany ropne oraz zapalne naskórka, poprawia także wygląd i koloryt naszej skóry);
  • dla ludzi: których organizm ma problemy z- czynnym przetwarzaniu kwasów tłuszczowych, dla zapewniania ich skórze płynności jej błon komórkowych oraz regeneracji nabłonka podskórnego;
  • zalecany dla osób, u których dochodzi do rozregulowania się gospodarki hormonalnej, w tym również w przypadku zaburzonej produkcji łoju wewnątrz skóry u tych osób.

Dodatkowe korzyści wynikające z zastosowania cynku w zapobieganiu trądzikowi na twarzy, jakie?

Cynk na trądzik oprócz sukcesywnego zwalczania trądziku na twarzy przynosi inne pozytywne prozdrowotne zmiany, tymi dobrymi zmianami są m.in.:

  • pobudzenie produkcji: enzymu przeciwutleniającego (SOD), który jednocześnie działa antyoksydacyjnie na cerę. (co więcej: związek ten neutralizuje wolne rodniki, tym samym zapewnia ciągłą ochronę komórek skóry);
  • reglanie stosowany cynk w tabletkach na trądzik : znacząco przyspiesza etapy naprawy -odnowę biologiczną nabłonka podskórnego, np. spowodowaną niekorzystnym działaniem promieni słonecznych na powichrzenie skóry.
  • Pierwiastek mineralny cynku: wspomaga syntezę białek oraz produkcję kolagenu, który w sposób szczególny wpływa na procesy- odbudowujące skórę człowieka;
  • minerał cynku jest również doskonałym remedium na wzmocnienie łamliwych włosów oraz paznokci;
  • pierwiastek równoległe: wykazuje dobroczynne oddziaływanie na system immunologiczny człowieka (pobudzając wydzielanie związków przeciwzapalnych, dzięki którym skóra na dłużej zachowuje dobrą kondycję zdrowotną).

Jak stosować preparat na bazie cynku w postaci tabletek?

Wybór odpowiedniego preparatu z grupy suplementów cynk w tabletkach na trądzik : jest istotny, kluczowy w celu przyswojeniu cynku przez komórki i pełnego absorbowania (wchłaniania),
a dodatkowo- prawidłowego wykorzystania tego minerału przez organizm człowieka.
Dzięki właściwemu doborowi środka, jakim jest suplement diety na bazie cynku- możemy osiągnąć widoczną poprawę stanu skóry oraz włosów i paznokci.
Równocześnie wielu specjalistów poleca przyjmowanie preparatów cynku zawsze rano przed śniadaniem, najlepiej tak pomiędzy godziną 6:00 a 9:00 rano.

Uwaga!: W czasie stosowania preparatu typu- cynk na trądzik nie jest zalecane łączenie go z magnezem, ponieważ związek magnezu skutecznie hamuje jego wchłanianie się w głąb organizmu.

Niedobór cynku jako związku chemicznego w organizmie prowadzi do licznych nieprawidłowości, a także zaburzeń w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Dlatego warto go uzupełniać regularnie w swojej diecie, nie tylko dla zdrowej i pięknej skóry twarzy. Jeśli nie wiesz jak szybko pozbyć się pryszcza – cynk może być odpowiedzią.

cynk-na-tradzik

ABOUT THE AUTHOR