Breaking News
 |  | 

Medycyna i zdrowie

Konsultacja dietetyczna – zacznij jeść zdrowo i kolorowo

img-responsive

Odchudzanie lub po prostu przejście na dietę dla utrzymania zdrowej sylwetki i odzyskania witalności, to proces, który często wymaga podjęcia przynajmniej kilku prób. Nie zawsze są one udane, ale nie wolno się zniechęcać – czasem wystarczy tylko trafić na dobrego specjalistę, by na zawsze uwolnić się od złych przyzwyczajeń żywieniowych.

Dlaczego, by zacząć zdrowo żyć należy skonsultować się z ekspertem?

Zdrowe odżywianie kojarzy nam się z kupowaniem ogromnych ilości produktów, których nie lubimy, albo nie znamy ich smaku, a potem prób przyrządzania z nich czegoś smacznego i zdrowego. Zwykle nie są to próby zbyt udane, bo wrzucamy siebie na zbyt głęboką wodę – zmuszamy się do poznawania nie tylko nowych produktów, ale i technik kulinarnych, które zwykle wymagają dopracowania i wielu prób. Ekspert do zdrowego żywienia jest konieczny, by uświadomił nam, że spośród doskonale nam znanych i lubianych dań można wybrać takie, które korzystnie wpłyną na zdrowie.

Dlaczego ma być zdrowo i kolorowo?

Wiele osób decyduje się na zdrowe odżywianie, jedzenie więcej warzyw i owoców i ćwiczenia fizyczne, ale nie wie od czego zacząć. W związku z tym zaczynają od środka – rzucają się na głęboką wodę, ciężko trenują, mało jedzą, odmawiają sobie wszystkiego. Tymczasem konsultacja dietetyczna może pacjenta zaskoczyć. Dowie się on na niej, że nie musi liczyć kalorii ani ćwiczyć w siłowni dwie godziny dziennie, by osiągnąć rezultaty, które go zadowolą. Wystarczy do każdego posiłku dorzucić garść warzyw lub owoców, stopniowo rezygnować ze złych przyzwyczajeń, włączyć spokojną aktywność fizyczną każdego dnia i zadbać o… zdrowy umysł i relaks nawet w pełnym napięć dniu. Okazuje się, że odpowiednie nastawienie do trwałej zmiany nawyków żywieniowych jest dużo ważniejsze niż konkretny jadłospis czy określona liczba kalorii zjadana każdego dnia. Wybierz się na nietypową konsultację dietetyczną i przekonaj się, że odchudzanie może być efektem ubocznym nowego, zdrowego życia – nie musi być rezultatem wielu wyrzeczeń.

konsultacja-dietetyczna-zacznij-jesc-zdrowo-i-kolorowo

ABOUT THE AUTHOR