Breaking News
 |  | 

Medycyna i zdrowie

Superfoods a wysoka płodność

img-responsive

Wysoka płodność jest bardzo ważna w czasie gdy staramy się o dziecko. Wówczas jest to zdecydowanie łatwiejsze a szanse na to, że zajdziemy w ciążę znacząco rosną. Na płodność kobiety wpływ ma wiele czynników takich jak wiek, przyjmowane leki, ogólny stan zdrowia i stan gospodarki hormonalnej. Ogromną rolę odgrywa także właściwa dieta, poprawne odżywianie się jak również odpowiednia masa ciała. Żyjemy w czasach, kiedy często nie mamy czasu gotować, jemy dużo niekoniecznie zdrowego wysokoprzetworzonego jedzenia. Mamy niewiele ruchu oraz sporo stresu. To wszystko wpływa negatywnie na naszą płodność. Istnieją jednak sposoby aby ją poprawić. Warto abyśmy włączyli do swej diety superfoods, czyli szczególnie pozytywne dla zdrowia i organizmu nieprzetworzone produkty. To przede wszystkim owoce, warzywa, otręby i inne, które pozwolą właściwie odżywić nasz organizm i zwiększyć płodność. Starania o dziecko zawsze powinnyśmy zacząć od wprowadzenia odpowiedniej diety i unikania pokarmów, które mogą negatywnie oddziaływać na nasz stan zdrowia. Koktajle na płodność przepisy pomogą nam w uzyskaniu odpowiedniej formy i wysokiego poziomu płodności.

Koktajl z komosy ryżowej

Do przyrządzenia tego koktajlu potrzebujemy ćwierć szklanki komosy ryżowej, garści świeżego szpinaku, ćwierć szklanki borówek, jednego banana, dwóch daktyli bez pestek, szklankę mleka migdałowego oraz łyżeczkę sproszkowanego korzenia Maca.
Komosę przelewamy na sitku wodą i gotujemy przez kwadrans w podwójnej ilości wody. Migdały moczymy przez noc w wodzie. Wszystkie składniki koktajlu dokładnie miksujemy a następnie dodajemy tyle wody aby uzyskać odpowiednią konsystencję.
Komosa ryżowa jak i korzeń Maca to superfoods, czyli bardzo zdrowe produkty, pełne składników odżywczych. Znajdujemy tam zarówno białko, magnez, żelazo, kwasy omega-3 oraz witaminy z grupy B i witaminę E. Ten koktajl jest bardzo smaczny, zdrowy i co najważniejsze – bardzo dobrze wpływa na płodność.

Koktajl z borówek

Do przyrządzenia tego koktajlu będziemy potrzebować pół szklanki borówek, jedną trzecią szklanki namoczonych migdałów, szklankę wody, sproszkowany korzeń Maca oraz szczyptę miodu.
Migdały moczymy kilka godzin przed przygotowaniem koktajlu. Wszystkie składniki miksujemy na gładko i dodajemy miód. Uzyskamy koktajl, który bardzo dobrze wpływa na płodność i ma zbawienny wpływ na zdrowie kobiety. Borówki to znakomite owoce, których powinnyśmy jeść jak najwięcej. Sproszkowany korzeń Maca natomiast bardzo dobrze reguluje układ hormonalny.

 

superfoods-a-wysoka-plodnosc

ABOUT THE AUTHOR