Breaking News
 |  | 

Uroda

Popularny problem u młodzieży: jak szybko pozbyć się trądziku?

img-responsive

Młodzieżowe problemy

Bardzo dużo młodych osób, a szczególnie tych, którzy chodzą do gimnazjum (obecnie zaliczanym do podstawówki), zmaga się z problemem posiadania trądziku. W związku z tym, wpada się łatwo w kompleksy. Jest to czas, kiedy rówieśnicy potrafią się z nas wyśmiewać, czy też wytykać Cię palcami, ale nie zawsze. Jednakże, ten czas szkolny jest często kojarzony z brakiem akceptacji i wyśmiewania innych. A zatem: jak szybko pozbyć się trądziku?

Zacznij od podstaw, gdy nie pomagają, skorzystaj z pomocy dermatologicznej

Najlepszym rozwiązaniem, oraz najprostszym jest oczyszczanie twarzy po całym dniu specjalnym żelem do twarzy. Należy się z tym liczyć, że nasza cera również wymaga higieny i pielęgnacji, tak samo jak inne partie naszego ciała, jednak wiele osób o tym zapomina. A obecnie, patrząc na półki w drogerii, mamy naprawdę bogaty wybór, od suchej cery, do normalnej, ponieważ niektórzy zmagają się również z nadmiarem sebum (co jest zaliczane do skóry tłustej). Wybieraj te żele antybakteryjne, ponieważ skutecznie łagodzą trądzik, usuwając zanieczyszczenia i pory na twarzy. Co powinno być Twoim rytuałem? Podstawą do odpowiedniego nawilżenia cery, jest robienie sobie maseczki przynajmniej raz w tygodniu, w zależności od wymagań. Oczywiście jest taki trądzik, który wymaga większej pomocy, niż sama pielęgnacja, a wtedy należy sięgnąć wyżej, to znaczy skorzystać z usług dermatologa, który dobierze Ci specjalne kosmetyki, a nawet antybiotyk. Istnieje wiele indywidualnych problemów z naszą skórą, dlatego jest parę rozwiązań, które należy omówić ze specjalistą, zaliczamy do nich:
– leczenie miejscowe trądziku: polega na tym, że te miejsca, na których widnieje trądzik, należy smarować specjalnymi balsamami, maściami, piankami, bądź żelami.
– farmakoterapia trądziku: jeżeli leczenie zewnętrzne nie działa, tzn. takie z udziałem maści, to istnieją na to specjalne tabletki doustne.
– medycyna alternatywna: czyli skorzystanie z usług kosmetologa, który dobierze je do Twoich potrzeb, podczas wspólnej konsultacji.

Włącz w to również dietę – cukier powoduje trądzik!

Pewnie się większość z was zdziwi – ale duży wpływ na cerę ma nasza dieta. W momencie, gdy masz spory problem ze skórą – jedzenie słodyczy Ci nie pomoże w żadnym wypadku, a wręcz pogorszy sytuację. Dlatego wielu dietetyków zaleca zdrowe, częste i bogate w witaminy jedzenie, które nie tylko nas wzmocni, pomoże z utratą wagi, ale również poprawi jakość naszej cery, która w prosty sposób może być gładsza. Również istotne są przeciwutleniacze, które znajdziemy właśnie w witaminach i owocach. Na naszym świecie jest ogromny problem z zanieczyszczeniem powietrza, a przecież ma to ogromny wpływ na naszą skórę, ponieważ dodatkowo robi to z naszą skórą. Aby temu zapobiec, można zastosować specjalne kremy, które ochronią naszą skórę przed promieniami UV, jak również przed ewentualnym smogiem. Warto mieć na uwadze markę Nivea, która ma w ofercie formułę 3w1, w związku z tym usuwa makijaż i nadmiar sebum, dzięki zielonej herbacie i algom w swoim składzie. Oprócz tego zwalcza niedoskonałości i oczyszcza pory, sprawiając, że skóra oddycha i z czasem staje się matowa.O dokładne szczegóły tych kosmetyków warto dopytać w drogerii. A na koniec najważniejsze: zmniejsz stres, ponieważ ma również duży wpływ na jakość Twojej cery!

 

jak-szybko-pozbyc-sie-tradziku

ABOUT THE AUTHOR