Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak pozbyć się pryszczy na twarzy – skuteczne i w pełni bezpieczne domowe metody na walkę z pryszczami. Czosnek, aspiryna, lód na pryszcze

img-responsive

Pryszcze na twarzy, któż by ich nie chciał mieć? Zawsze, gdy pojawiają się na twarzy, budzą konsternację, irytację oraz ogólne przygnębienie. Jednak na szczęście istnieją też domowe sposoby skuteczne domowe sposoby na walkę w celu pozbycia się ich twarzy. Poznajmy je z bliska.

Domowe i w pełni bezpieczne metody walki z pryszczami

#1. Czosnek:
Czosnek na pryszcza to doskonała, naturalna broń przeciwko licznym pryszczom pojawiającym się i wegetującym na twarzy człowieka.

Dlaczego czosnek jest skutecznym środkiem na pryszcze?

Ponieważ zawarte w czosnku substancje chemiczne tj.: cynk, siarka, alliycynia -związki te wykazują silne działanie antybakteryjne oraz oczyszczające, w tym oddziaływanie przeciwgrzybicze.

#2. Szybkie- przygotowanie odkładu czosnkowego:
Wystarczy dokładnie obrać czosnek i przyłożyć go, do zaatakowanego miejsca na maksymalnie 15 minut. Po upływie tego czasu należy dokładnie, starannie umyć twarz, aby nie pozostały na niej resztki czosnku.
W razie potrzeby czynność należy powtarzać kilka razy, w celu pozbycia się trądziku, krost, pryszczy oraz innych niepożądanych zmian skórnych na twarzy.

Uwaga!:  czosnek dodatkowo przeciwdziała dalszemu rozwojowi infekcji oraz powstawaniu dużych i bolących podskórnych wyprysków.

Aspiryna jako skuteczna broń przeciwko pryszczom na twarzy

Aspiryna na pryszcza jest to doskonały, domowy i klasyczny kosmetyk w postaci nakładanej na twarz maseczki tonizującej (powierzchnię skóry). Niegdyś używana m.in. przez nasze prababcie, babcie, mamy oraz ciotki Obecny w niej kwas acetylosalicylowy działa identycznie jak w czasie zabiegu kwasami u kosmetyczki. Substancja ta dosyć skutecznie wspomaga naszą skórę w walce z łagodnymi, delikatnymi zaskórnikami, czy trądzikiem oraz zaczerwienieniem, powstającymi widocznymi śladami (bliznami) po wypryskach, co najważniejsze praktycznie leczy ona -niweluje wszelkie wągry oraz przebarwienia- niedoskonałości dermy (skóry) twarzy.

#1. Aspiryna jako maseczka do twarzy dla kogo, a dla kogo nie?:

Zawsze należy pamiętać, że aspiryna na pryszcza w formie maseczki jest również zabiegiem inwazyjnym- szczególnie dla skóry wrażliwej. Zwłaszcza w przypadku cery typu naczynkowej (są to osoby mające niezwykle wrażliwą cerę oraz suchą i naczyniową). Także tutaj w ich przypadku ten sposób walki z pryszczami kompletnie się do tego celu nie nadaje.

Lód przeciwko pryszczom, czemu nie?

Kolejnym do głębi sprawdzonym i dającym bardzo ciekawe oraz zapewniającym trwale pozytywne efekty lecznicze sposobem walki z niedoskonałościami, a także stanami zapalnymi ludzkiej skóry jest lód na pryszcze

#1, Dlaczego akurat lód jest dobrym środkiem naturalnym do walki z pryszczami?

Ponieważ:  domowy zabieg z użyciem, lodu znacznie wpływa na złagodzenie stanu zapalno- ropnego dermy (skóry), czyli zmniejsza obrzęki oraz jego użycie skutkuje zmniejszeniem samego pryszcza i obszaru jego występowania.

#2. Przygotowanie lodu, jak?

W celu osiągnięcia maksymalnych korzyści: materiał, w którym przechowywany jest lód, warto namaczać go w olejku np. z drzewa herbacianego lub drzewa cytrusowego.
Wtedy lód na pryszcze działa również przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie.
Wystarczy zmrożoną lodową kostkę umieścić wewnątrz czystej i cienkiej ściereczki, następnie przyłożyć ją do miejsca występowania pryszcza na twarzy. Cały zabieg- pojedynczego cyklu (powtórzenia) powinien trwać maksymalnie do trzech (3) minut. Proces ten należy powtarzać kilka razy, oczywiście w pięciominutowych odstępach czasu pomiędzy kolejnymi seriami – przeprowadzanymi czynnościami zabiegowymi.

Wyżej wymienione i zarazem skuteczne domowe sposoby- przeciwko m.in. pryszczom oraz innym dolegliwościom skóry twarzy- korzysta się aktualnie już od bowiem setek lat. Właściwie w odległych czasach, kiedy nie istniały jeszcze wyroby, środki kosmetyczne w postaci toników i innych podobnych specyfików, wówczas forma terapii- leczenia pryszczy u ludzi była na porządku dziennym (czyli była codziennością).

jak-pozbyc-sie-pryszczy-na-twarzy

ABOUT THE AUTHOR